INFINI lifting termo frakcyjny 3D

Infini – termolifting frakcyjny 3D

Termolifting frakcyjny Infini to jedyny obecnie zabieg, w którym w sposób przestrzenny zagęszcza się i ujędrnia skórę. W zabiegu wykorzystywane są znane już i cenione w dermatologii estetycznej fale radiowe (RF). Nowatorski jest jednak sposób, w jaki fale są emitowane do pożądanych warstw skóry. Dotychczas „podgrzewanie skóry ” rozpoczynało się już na powierzchni, co praktycznie uniemożliwiało dotarcie do głębiej położonych warstw (nawet do 3,5mm) bez ryzyka poparzenia zewnętrznych warstw. Teraz specjalna głowica z matrycą 49 lub 16 igieł jest wstrzeliwana na zadaną głębokość i tu emituje fale radiowe nagrzewając krótko lecz bardzo silnie tkankę wokół igieł, bez przegrzania powierzchni skóry.

.

Schemat działania głowicy z matrycą igieł wstrzeliwaną na zadaną głębokość w skórę. Kiedy igły osiągają maksymalną głębokość emitowany jest impuls fali radiowej, który krótko lecz bardzo silnie i nagrzewa tkanki wokół ostrzy igieł. Po emisji fali igły natychmiast wycofują się ze skóry.

Taki sposób wybiórczej przebudowy skóry sprawdził się już w zabiegach z użyciem laserów frakcyjnych. Metoda ta chroni skórę przed oparzeniem, znacznie zmniejsza bolesność zabiegu, skraca czas gojenia, pozwalając jednocześnie na pracę na parametrach niedostępnych dla dotychczasowych urządzeń i prowadząc do efektów znajdujących się poza zasięgiem tradycyjnych zabiegów.
W jednym zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm. Na każdym z poziomów skóry powstają punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują remodeling podskórnego kolagenu. Wprowadzenie igieł na kilka poziomów w skórze daje przestrzenny efekt ujędrnienia skóry.

Schemat struktury przestrzennej punktów koagulacji po kilku przejściach na różnych głębokościach skóry

 

Opis zabiegu

Przed zabiegiem na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się krem znieczulający EMLA. Po ok. 60 minutach krem jest usuwany, a powierzchnia skóry ponownie oczyszczona i zdezynfekowana. Do zabiegu wykorzystywana jest jednorazowa końcówka z mikroigłami (cienkie 200 mikronowe ostrza, pokryte warstwą złota i silikonu). Zabiegu prowadzi się od 2 do 4 przejść (w zależności od rodzaju skóry) na różnych głębokościach od 0,5 do 3,5 mm (od najgłębszego do najpłytszego). Zabieg trwa około 20-30 min. Zabiegowi mogą towarzyszyć umiarkowane uczucie gorąca i punktowe krwawienie. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. W nielicznych przypadkach mogą wystąpić podskórne zasinienia lub mikrostrupki w miejscach wkłuć igiełek. Skóra nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jednak w celu ochrony przed zainfekowaniem skóry zalecane jest powstrzymanie się od wizyt na basenie, w siłowniach, u fryzjera itd. Na drugi dzień można powrócić do normalnej aktywności, chociaż w zależności od rodzaju skóry przez dłuższy czas można zaobserwować mało widoczne punkciki w miejscach wkłuwanych igiełek.

Zabiegi powtarza się od 2 do 5 razy w odstępach 4-6 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, cukrzyca, rozrusznik serca, skóra ze stanem zapalnym, skłonność do bliznowca, nieuregulowane nadciśnienie, epilepsja, w niektórych przypadkach implanty
Zabiegi powtarza się od 2 do 5 razy w odstępach 4-6 tygodni.

 

Efekty po zabiegu

infini_efekty_po_zabiegu

Skóra po zabiegu w powiększeniu w obrazie histopatologicznym

Zabieg poprawia owal twarzy, wyraźnie napina i zagęszcza skórę, redukuje zmarszczki mimiczne i strukturalne, zmniejsza widoczność porów, poprawia koloryt skóry, spłyca blizny.

Dokumentacja fotograficzna Dr Sławomira Urbanowskiego

infini