Nadpotliwość pach INFINI

Zabieg usuwania nadpotliwości pach z użyciem fal radiowych RF INFINI®

RF INFINI to urządzenie do emisji fal radiowych w sposób frakcyjny.
Urządzenie to pozwala całkowicie zlikwidować lub bardzo znacząco zmniejszyć nadmierną potliwość okolicy pach. Głowica z matrycą 49 igieł wstrzeliwana jest na poziom  skóry właściwej, w której znajdują się gruczoły potowe. Wokół cieniutkich 200-mikronowych igiełek (pokrytych złotem i warstwą silikonu) powstają tzw. punkty koagulacji tzn. małe ogniska o bardzo wysokiej temperaturze, w wyniku której gruczoły potowe ulegają termicznej destrukcji.  Odczuwalny efekt jest obserwowany już po pierwszym zabiegu. W zależności od skali problemu i oczekiwań pacjenta kuracja obejmuje  od 3 do 6 zabiegów w odstępach ok. 4 tygodni. Po 4 zabiegach nadpotliwość zostaje zredukowana  do około nawet  90 procent. W celu utrzymania efektu na tak wysokim poziomie zaleca się wykonanie  1 zabiegu przypominającego  co rok lub dwa lata.

infini_nadpotliwosc

Punkty koagulacji w skórze właściwej powodujące destrukcje termiczną gruczołów potowych

Opis zabiegu

Przed zabiegiem na dokładnie oczyszczoną skórę nakłada się krem znieczulający EMLA. Po ok. 60 minutach krem jest usuwany a powierzchnia skóry ponownie oczyszczona i zdezynfekowana. Do zabiegu wykorzystywana jest jednorazowa końcówka z mikroigłami (cienkie 200 mikronowe ostrza, pokryte warstwą złota i silikonu). Zabieg  prowadzi się od 2 do 4 przejść (w zależności od rodzaju skóry) na różnych głębokościach (od najgłębszego do najpłytszego). Zabieg trwa około 10-15 min. Zabiegowi mogą towarzyszyć umiarkowane uczucie gorąca i punktowe krwawienie. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Skóra nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, jednak w celu ochrony przed zainfekowaniem skóry zalecane jest powstrzymanie się od wizyt na basenie, w siłowniach,  itd. Nie należy również stosować dezodorantów i antyperspirantów przez 24 godziny po zabiegu.

Zabiegi powtarza się od 3 do 6 razy w odstępach ok. 4 tygodni.

Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, cukrzyca, rozrusznik serca, skóra ze stanem zapalnym, epilepsja, nieuregulowane nadciśnienie, zmiany w obrębie węzłów chłonnych pach.