Mezoterapia laserowa

MEZOTERAPIA LASEROWA

Zabieg mezoterapii laserowej to hybryda sprawdzonego zabiegu fotoodmładzania skóry z użyciem lasera frakcyjnego i mezoterapii. Laser tworzy w skórze kanaliki, w które aplikuje się indywidualnie dobrane do potrzeb pacjenta preparaty, które łatwo i skutecznie przenikają w głąb skóry i wydajnie oddają „swą moc”.
Zabieg można stosować również w celu stymulacji owłosionej skóry głowy do odrostu włosów.

IDEA ZABIEGU

Zabieg ma na celu laserową naprawę skóry wzbogaconą działaniem profesjonalnych kosmeceutyków zawierających tylko aktywne molekuły opakowane w kilka warstw liposomów. Mezoterapia lserowa stanowi lżejszą i nie wyłączającą z codziennej aktywności alternatywę dla tradycyjnych zabiegów fotoodmładzania skóry i pozwala w pełni wykorzystać dobroczynne działanie sprawdzonych zarówno w medycynie jak i kosmetologii substancji czynnych.
Impulsy laserowe otwierają barierę naskórkową, co umożliwia maksymalną biodostępność składników czynnych, niemożliwą do uzyskania innymi metodami. Jednoczesne działanie lasera i kosmoceutyków uwalnia efekt synergii. Lasery tak działające należą do szybko rosnącej grupy urządzeń typu LADD – Laser Assisted Drug Delivery.
Pomysł, aby przerywać laserem barierę naskórkową w celu lepszego wnikania składników czynnych do skóry nie jest nowy i datuje się od 1986 r. Stosuje się do tego celu lasery frakcyjne.

 

 

Skalę działania na skórę lasera wyznacza miejscowa zawartość wody. Zabieg mezoterapii laserowej ma być tak przeprowadzony, aby głębiej położone warstwy skóry, bardziej wilgotne, uległy odparowaniu czyli ablacji i jednocześnie utworzyć pod nim puste obszary po odparowanej wodzie. Powstają wtedy idealne warunki do absorpcji nałożonego później kosmoceutyku o wymiarach nano-molekuł. Do aplikacji wystarczy jego delikatne wmasowanie w obszar poddany wcześniej działaniu lasera. Całkowite wniknięcie rozprowadzonego serum następuje już po 3-4 minutach. Po 3-4 godzinach warstwa naskórka ulega regeneracji. Wprowadzone substancje czynne zostają na stałe wbudowane i rozpoczyna się „leczenia skóry od środka”.
Zabiegi można wykonywać w serii. Następujące w odstępie 7-14 dni pozwalają w nieinwazyjny sposób uzyskać efekt wyraźnej poprawy wyglądu i jakości skóry. Mezoterapię laserową można też traktować jako zabieg podtrzymujący stan skóry uzyskany przez wcześniej wykonane zabiegi lub zabieg pozwalający utrzymać długo skórę w dobrej kondycji.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Nierówny koloryt skóry, rozszerzone pory skóry, wiotkość skóry, drobne blizny i zmarszczki, oznaki starzenia skóry oraz kondycjonowanie skóry.

OPIS ZABIEGU

Laser frakcyjny wykonuje w skórze siatkę mikrokanalików (film powyżej), przez które aplikuje się odpowiednio dobrane preparaty.
Zabieg trwa ok. 15 minut. Nie wymaga znieczulenia. Pacjent odczuwa lekkie pieczenie, które ustępuje w ciągu kilkunastu minut. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, jednak w ciągu doby wraca do normalnego wyglądu. Czasami skóra może lekko złuszczać się w ciągu kilku dni po zabiegu. Praktycznie jest to jednak niewidoczne i nie powoduje dyskomfortu w codziennym funkcjonowaniu.

KOSMOCEUTYKI UZYWANE W MEZOTERAPII LASEROWEJ O UDOKUMENTOWANYM NAUKOWO DZIAŁANIU

VC – kwas askorbinowy (witamina C)
jeden z najdłużej stosowanych i najsilniejszych antyoksydantów. Usuwa foto uszkodzenia skóry, odbudowuje strukturę kolagenu. Stężenie 10 %.
Efekt: rozjaśnienie i odmłodzenie skóry, przeciwstarzeniowo

VA – retinol (witamina A)
Retinol, czyli stężona witamina A, w sposób naturalny naprawia skutki starzenia skóry. Przyspiesza powstawanie nowych, zdrowych komórek naskórka, odmładza. Stężenie 2500 jm.
Efekt: rozjaśnienie, wygładzenie zmarszczek, napięcie skóry, fotouszkodzenia

TA – kwas traneksamowy
stosowany od lat do przyspieszenia gojenia ran po zabiegach chirurgii plastycznej, rozjaśnia przebarwienia i zmiany pozapalne i zaczerwienienia skóry. Stężenie 1,2 %
Efekt : rozjaśnienie skóry (wybielenie), zmniejszenie zaczerwienienia skóry

RS – resweratrol
naturalny polifenol połączony z niskomolekularnym kwasem hialuronowym. Resweratrol pomaga chronić skórę przed fotostarzeniem i powstawaniem zmian nowotworowych wywołanych działaniem promieniowania UV. Przybliżona ilość resweratrolu w ampułce taka jak w 500 butelkach czerwonego wina. Stężenie 7%
Efekt: rozjaśnienie, odmłodzenie i ukojenie skóry, przeciwstarzeniowo

SC – składniki czynne komórek macierzystych
ampułka zawiera białka z komórek macierzystych, odmładzają skórę wymuszając powstawanie nowego kolagenu i włókien elastyny. Stężenie 20%
Efekt: odmłodzenie skóry

CK – składniki czynne komórek macierzystych + genisteina + KGF
poza białkami komórek macierzystych jak w ampulce SC znajduje się bardziej intensywny KGF (keranocytowy czynnik wzrostu) i genisteina, które razem stymulują odrost włosów i odmłodzenie skóry. Stężenie 20%
Efekt: odrost włosów, odmłodzenie skóry

Zawartość ampułek została opracowana przy założeniu minimalistycznego składu. Każda zawiera co najwyżej 10 składników. Ogranicza to do minimum prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych. Najwyższą efektywność i świeżość zawartych w ampułkach kosmoceutyków gwarantuje ich aktywacja bezpośrednio przed zabiegiem z fazy suchej do ciekłej. „Uruchomione” ampułki zachowują aktywność przez 14 dni .

Dlaczego te kosmoceutyki i mezoterapia laserowa?
Po pierwsze minializm, czyli minimalna liczba skladników, która ogranicza możliwość wystąpienia efektów ubocznych, powikłań i alergii kontaktowej.
Żadnych sztucznych zapachów i sztucznej chemii – tylko sprawdzone naukowo składniki naturalne.
Technologia nano-liposomów czyli otoczka z liposomów i nano-wymiary, które ułatwiają wnikanie czynników aktywnych do skóry.
Technologia MNG – Multi Nanosome Granulated – stabilizuje molekuły czynne od środka.
System dwu komorowy z aktywacją tuż przed zabiegiem zapewnia najwyższą swieżość preparatu.
Biodostepność sięgająca 100% dzięki wykonaniu przez laser mikrokanałow ablacyjnych przez naskórek do skóry właściwej, gdzie kawerny pod naskórkiem przejmują składniki czynne.
Precyzyjne dostarcza kosmoceutyki w wyznaczone miejsce i na zadaną głębokość.